DERBI KOLA I DERBI PRVENSTVA U GUNDINCIMA

22.04.2012

NK GUNDINCI Gundinci - NK SAPCI Sapci 4:0 (2:0)

Gledatelja:150

Strijelci:1:0 Josip Markovinović 29.min., 2:0 Marko Lovrić 44.min., 3:0 Mario Stažić 11m 48.min., 4:0 Drago Tukara 82.min.

U nastavku slijedi cijeli izvještaj!

SUCI:
GLAVNI SUDAC: Marko Jarić
1. POMOĆNI: Domagoj Balinčić
2. POMOĆNI: Matija Bule
DELEGAT: Slobodan Martić

NK GUNDINCI: 1.Tomislav Pušeljić (od 84.min. 12. Josip Mihić), 2.Marko Jandrijević (od 63.min. Josip Kadić), 3.Mario Šporčić, 4.Maks Gagulić, 5.Zvonimir Kadić(C), 6.Tomislav Kadić, 7.Igor Barić (od 56.min. Josip Karavidović), 8.Marko Lovrić, 9.Mario Stažić, 10.Đuro Božanović, 11.Josip Markovinović (od 81.min. Drago Tukara)
Trener: Josip Markovinović

NK SAPCI: 12.Željko Plaščević, 3.Igor Mirosavljević, 4.Antun Stepić, 5.Miroslav Beraković, 6.Hrvoje Kampić(C), 10.Mladen Stepić, 13. Robert Ferić, 17.Damir Karas, 18. Josip Stepić, 20.Slaven Alfeldi(od 46.min. Antonio Bičanić), BB.Marko Barić
Trener: Marko Barić

Unatoč kišovitom vremenu, derbi kola je privukao 150 najvernijih gledatelja. Zbog činjenice da ova utakmica donosi puno odigrali smo zrelo taktički i bili smo cijelim duhom u utakmici. Od prve minute smo preuzeli inicijativu i strpljivo smo pleli mrežu oko protivničkog gola. Stvarali smo šanse, te je to rezultiralo ponekim udarcem prema protivničkom golu. Trud se isplatio u 29. minuti nakog greške protivničkog golmana. Markovinović je sa udaljenosti oko 18 m poslao nisku loptu prema golu, a ista je uz pomoć gostujućeg vratara i skliskog terena završila u golu. Nakon vodstva nismo posustajali, nastavili smo sa pritiskom, te je nakon jednog prekršaja Lovrić izveo precizan "slobodnjak", prebacio živi zid i matirao nemoćnog vratara gostiju, što je rezultiralo vodstvom od 2:0. Sa tim rezultatom se odlazi na zasluženi odmor. Odmah početkom drugog poluvremena gostujući vratar radi prekršaj nad Markovinovićem, te sudac opravdano dosuđuje jedanaesterac. Sigurni realizator je bio Stažić za 3:0. Nastavili smo i u drugom djelu s pritiskom, stvarali smo šanse, no nisu rezultirale pogotkom. Sredinom drugog poluvremena malo smo stali i nekih desetak minuta prepustili igru gostima, koji to nisu iskoristili i ozbiljno ugrozili domaćeg vratara Pušeljića. Pred kraj susreta opet uzimamo loptu u svoje noge i privodimo utakmicu kraju s još jednim pogotkom koji je bio ujedno i prvi pogodak mladog Drage Tukare. Slavlje je moglo započeti!

Čestitke gostima na fer i korektnoj igri. Derbi je odigran bez ijednog težeg prekršaja. Treba ponovno napomenuti da je derbiju svjedočilo oko 150 gledatelja koji su navijali za svoje momčadi. Poslije utakmice uprva kluba i njeni simpatizeri su priredili feštu uz pečenje i tamburaše. Ista se odužila do kasnih sati!

Izjava trenera Markovinovića:

Josip Markovinović

"Prije svega bih čestitao svojim igračima na odličnoj utakmici, taktički su odradili maksimalno ono što sam tražio od njih. Protivnik je bio korektan, međutim, mislim da u ovom trenutku oni nisu na našem nivou, da smo mi puno kvalitetniji, puno spremniji, puno jači, bolji, te utakmica i pobjeda u nijednom trenutku nije dolazila u pitanje. Mogu biti maksimalno zadovoljan sa zalaganjem, igrom, borbenošću i na kraju rezultatom.

Zahvalio bih se i publici koja je došla u velikom broju i podržala nas i mislim da je ovo plod rada gdje su dečki dobro odradili pripreme, dolazili na treninge i nadam se da smo se ovom utakmicom primakli još korak bliže 2. Županijskoj ligi."

Sljedeća utakmica - Sredanci ili Trnjani..koja je ekipa jača?

"Mi idemo utakmicu po utakmicu, znači nećemo gledati ništa daleko! Svaka sljedeća je ona najbitnija i bitno je pobjediti i zadržati ovaj kontinuitet pobjeda."

Priredili: Marijan Pušeljić i Josip Mihić